7 سوال ضروری در اولین گام فروش

7 سوال ضروري براي فروش

7 سوال ضروری برای فروش

7 سوال ضروري براي فروش
-----------

-----------

اطلاعات

    ...


-----------------

-----------------

مکالمات فروش اصلی ترین و حیاتی ترین بخش از فرآیند فروش محسوب می شوند. فروشنده ماهر کسی است که بتواند با پرسیدن سوالاتی نیاز مشتری را کشف کند و در عین حال برای خود اعتبار کسب کند. سوالات زیادی در طول فرایند فروش باید پرسیده شود که در این مقاله سعی شده است مهم ترین آنها را که هیچ وقت نباید فراموش کنید بیان کنیم.

۱- فرآیند تصمیم گیری در شرکت شما به چه صورت است و چه کسانی در آن نقش دارند؟

یا

۲- تصمیماتی از این قبیل در گذشته چگونه گرفته می شدند؟

شما هنگامی که با مشتری مکالمه می کنید باید این را بدانید که این فرد چقدر در تصمیم گیری شرکت موثر است و آیا نقشی در این زمینه دارد یا خیر. زیرا اگر شخص را درست ارزیابی نکرده باشید و سعی کرده اید او را متقاعد کنید که #محصول شما جوابگوی نیاز آن هاست، صرفا وقت و انرژی خود را تلف کرده اید چرا که با شخص اصلی که تصمیم گیر است صحبت نکرده اید. بنابراین هیچ جای تعجب نیست که این فرصت فروش شما در مراحل اولیه با شکست مواجه شود.=

۳- اولویت های اصلی شرکت شما برای امسال چیست؟

اولویت های شرکت معمولا تصمیم هایی هستند که برای سال جاری گرفته می شوند که برای چه اهدافی قرار است سرمایه گذاری کنند و بودجه اختصاص دهند. برای اینکه مطمئن شوید محصول شما هم راستا با اهداف #مشتری شما هست یا خیر نیاز  است تا اولویت های کسب و کار آن ها را بدانید.
این سوال همچنین این شانس را به شما می دهد که اگر  شخصی که با او صحبت می کنید از اولویت های شرکت اطلاعی نداشت، خیلی محترمانه از او خواهش کنید تا شما را به فردی که در این زمینه اطلاع دارد وصل کند. چه چیزی بهتر از این که با شخص تاثیرگذار در شرکت صحبت کنید!

۴- اولویت های شما برای خریداری این محصول چیست؟

این سوال خیلی کمک می کند تا محصول شما  توسط اولویت هایی که مشتریان مد نظر دارند ارزیابی شود. به طور مثال اگر شما نرم افزار می فروشید و مشتری بگوید که برای من آنلاین بودن نرم افزار در اولویت است، می توانید در طول مکالمه روی این #ویژگی تمرکز کنید و خودتان ارزیابی کنید که محصول شما مناسب مشتری هست یا خیر. همچنین اگر به هر دلیلی در طول مکالمات بعدی اولویت های خود را تغییر دادند، می توانید از آن ها بخواهید تا در این زمینه پاسخگو باشند!

  . . .


 

این مطلب مخصوص اعضا می باشد

جهت مشاهده این مطلب ابتدا از منو بالا بخش ورود/ثبت نام در سایت

ثبت نام کرده یا وارد حساب کاربری خود شوید

___________________________________

همچنين از منو بالا خرید اشتراک کلیک کنید و اشتراک ماهانه خریداری کنید و عضو ویژه شوید

سپس می توانید تمام مطالب ویژه را مشاهده کنید

(اشتراک هفتگی 6/000 تومان)---(اشتراک ماهانه 20/000 تومان)


 

لینک کوتاه: http://1tr.ir/E1BGp

-----------------

.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
ftmh9078
ftmh9078
2 سال ها قبلا

?