کاهش ۷ درصدی مصرف دیروز بنزین در کشور

میانگین امتیازات
0 از 5 امتیاز. 0 امتیاز.

[ad_1]

ایرنا: مصرف بنزین سراسر کشور در ششم فروردین‌ماه (سه‌شنبه) به 88 میلیون و 700 هزار لیتر رسید و در همسنجی با تاریخ مشابه پارسال 7.3 درصد کاهش یافت.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران امروز اعلام کرد: ششم فروردین‌ماه پارسال مصرف بنزین کل کشور 95 میلیون و 676 هزار لیتر بود.

هشدارهای سازمان هواشناسی کشور و پلیس راهور برای کاهش تردد در جاده‌های کشور به دلیل بارش‌های سیل‌آسا و شرایط نامساعد جوی در شهرهای مختلف در کاهش مصرف بنزین تاثیرگذار بوده است.

ششم فروردین ماه مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی (بیست و پنجم اسفندماه 97) تاکنون به طور متوسط روزانه 97 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شده است.

سیدمحمدرضا موسوی‌خواه از ذخیره‌سازی 2 میلیون و 170 هزار لیتر انواع فرآورده در فروشندگی‌های روستایی و توزیع سوخت رایگان در مناطق سیل‌زده استان گلستان و مازندران و توزیع بیش از 50 هزار لیتر سوخت رایگان به مردم و خودروهای امدادی خبر داد.

مناطق سی‌وهفت‌گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در آمادگی کامل برای سوخت‌رسانی به مسافران نوروزی و توزیع سوخت در مناطق سیل‌زده قرار دارند.

 بارش های ثبت شده از آغاز سال آبی 98- 97 تا یکشنبه در مقایسه با مدت مشابه سال آبی پیش از آن (97.4 میلیمتر) رشد 136 درصدی، در مقایسه با میانگین 11 سال اخیر رشد 50 درصدی و در مقایسه با میانگین 50 ساله رشد 28 درصدی نشان می دهد.

بارش های سنگین باعث وقوع سیل در برخی نقاط کشور مانند استان های گلستان، مازندران، فارس، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد شد.

[ad_2]
لینک منبع

بازدید: 0

لينك كوتاه : http://1tr.ir/85zcZ

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از