طراحی و ساخت شناورهای پیشرفته تمام ایرانی توسط سازمان صنایع دریایی

میانگین امتیازات
0 از 5 امتیاز. 0 امتیاز.

[ad_1]

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با اعلام این‌که ارزش تفاهمنامه وزارت راه و وزارت فاع برای تولید شناورهای پیشرفته ۵۰۰ میلیون دلار است، گفت: با توجه به توان داخل،‌شناورهای پیشرفته تمام ایرانی تحویل سازمان بنادر می‌شود.

به گزارش نبأپرس، امیر امیر رستگاری در حاشیه امضای تفاهمنامه 500 میلیون دلاری ساخت شناور برای سازمان بنادر و دریانوردی، اظهار کرد: امروز در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب توافقنامه‌ای بین وزارت دفاع و راه و شهرسازی امضا شد، بر این اساس 44 فروند شناور مورد نیاز سازمان بنادر در قالب 9 تیپ شناور مختلف ساخته می‌شود.

وی با بیان این‌که ارزش این تفاهمنامه حدود 140 میلیون یورو است، تصریح کرد: این شناورها طی 3 سال در سازمان صنایع دریایی ساخته می شود.

وی تصریح کرد: امروز سازمان صنایع دریایی به عنوان منسجم‌ترین سازمان دریایی کشور قابلیت طراحی و ساخت انواع شناور را دارد، ضمن این‌که در تامین زنجیره قطعات یدکی، زیرسامانه‌ها و زیرسیستم‌ها اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با بیان این‌که توان تولید انواع تجهیزات مورد نیاز  شناور را داریم، گفت: بر این اساس می‌توانیم در ساخت شناورها تا سقف 70 درصد از تجهیزات ایرانی استفاده کنیم، از این رو نه تنها پلتورم شناور را می‌سازیم بلکه تا 70 درصد از تجهیزات تولید داخل برای تولید این شناورها استفاده خواهیم کرد.

رستگاری بیان کرد: در واقع شناورهای تمام ایرانی پیشرفته را به سازمان بنادر و دریانوردی تحویل خواهیم داد.

وی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که در تفاهمنامه مبلغ 500 میلیون دلار برای این شناورها آمده اما شما رقم 140 میلیون یورو را اعلام کردید، افزود: چون زیرساخت‌ها نیز در این تفاهمنامه است؛ بخش‌هایی مانند دوربین‌های دید در روز و دید در شب در پست‌های کنترلی بنادر، تامین نیازمندی ها  مانند کابل و متریال دیگر سقف کل پشتیبانی را 500 میلیون دلار دیده‌ایم. اما برای ساخت شناورها حدود 140 میلیون یورو خواهد بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
لینک منبع

بازدید: 1

لينك كوتاه : http://1tr.ir/ndAoO

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از