سهم «تفریح» در بودجه خانوار چقدر است؟

میانگین امتیازات
0 از 5 امتیاز. 0 امتیاز.

[ad_1]

خبرگزاری فارس: حشمت‌الله عسگری در جمع شماری از دست‌اندرکاران حوزه جوانان استان سمنان، عملکرد موفق یک مدیر را نتیجه همکاری خوب زیرمجموعه‌اش دانست و خواستار همراهی با مدیران در این بخش شد.

وی بیان کرد: انتظار مجموعه استان سمنان از مدیران بخش جوانان و ورزش انتظار بالایی است و باید سهم استان در کسب سهمیه کشوری و ملی افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان با اشاره به رصد و چگونگی تفریحات دهک‌های مختلف جامعه بیان کرد: در این قسمت وضع جالبی نداریم؛ به‌طور متوسط، هر خانوار در کشور 800 هزار تومان در سال صرف هزینه تفریح می‌کند که این عدد نسبت به متوسط درآمد خانوار عدد بسیار پایینی است.

عسگری با بیان اینکه اسفناک‌تر از این عدد، اختلافی است که بین گروه‌های مختلف درآمدی وجود دارد، به هزینه‌ای که دهک اول درآمدی کشور صرف هزینه تفریح می‌کند، اشاره و این مبلغ را 63 هزار تومان در سال عنوان کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان با بیان اینکه به‌مراتب دهک‌های بالاتر هزینه بیشتری را صرف امور تفریحی می‌کنند، اظهار داشت: دهک 10 درآمدی، سه میلیون و 100 هزار تومان در سال صرف تفریح می‌کنند.

وی با بیان اینکه به‌طور متوسط تفریح کمتر از دو درصد در بودجه خانوار نقش دارد، افزود: بخشی از این کمبود باید با ارزان کردن ورزش، همراه کردن مردم و همگانی کردن ورزش و بخشی نیز از طریق ارقامی که به نحوی در سبد خانوار توزیع می‌شود، برای سلامت و تفریح مردم استفاده شود.

[ad_2]
لینک منبع

بازدید: 1

لينك كوتاه : http://1tr.ir/dteZA

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از