سایپا ، ایران خودرویی شد

میانگین امتیازات
0 از 5 امتیاز. 0 امتیاز.

[ad_1]

وزیر جدید صنعت معدن و تجارت در راستای تحول بنیادین در صنعت خودرو و با انتصاب هیئت مدیره سایپا، فردی را در کنار خود دارد که بتواند بیش از پیش اهداف عالی وزارتخانه برای اجرای طرح تحول در صنعت خودروسازی را پیاده سازی کند.

به گزارش نبأپرس ، سلیمانی روزهای سختی را با آبی های جاده مخصوص گذراند، روزهای سختی که در اوج تحریمهای سال 91 و رفتن پژو از ایران، بر بزرگترین خودروسازی کشور سخت گذشت.
در آن زمان و در کسوت قائم مقامی ایران خودرو از یک سو پروژه های ملی را با قدرت پیش می‌برد و از سوی دیگر با وجود تمام فشارهای حاصل از تحریم و اجرای هدفمندی یارانه ها، قیمت خودرو نه تنها افزایش نیافت بلکه با اجرای سیستم جامع بهره وری و تغییر در سیستم تولید و فروش، قیمت خودروهای ایران خودرو 2 تا 3 درصد کاهش هم پیدا کرد.
این خبر مهمی بود که نجم الدین مدیرعامل وقت ایران خودرو رسانه ای و بازار خودرو را شوکه کرد.

حالا از اون روزهای پرخاطره خودرو مردانی با سابقه باقی مانده اند، مردانی که در پیچ و خم های مختلف صنعت خودرو پیش رفتند و هرچند در پاره از مواقع آهسته اما پیوسته در مسیر توسعه و افزایش کیفیت و همچنین تنوع محصول گام برداشتند.

حالا وزیر جدید صنعت معدن و تجارت در راستای تحول بنیادین در صنعت خودرو و با انتصاب هیئت مدیره سایپا، مدیری را در کنار خود دارد که بتواند بیش از پیش اهداف عالی وزارتخانه برای اجرای طرح تحول در صنعت خودروسازی را پیاده سازی کند.

وزیری که اخیرا هم نسبت به افزایش تولید و کاهش قیمتها به خودروسازان دستوراتی را داده بود و هم در مورد اجرای تمام تعهدها به مشتریان به خودروسازان التیماتوم داد.

توجه ویژه رحمانی به بخش تولید و بویژه صنعت خودروسازی شاید با روی کار آمدن سلیمانی بهتر به بار بنشیند چرا که سلیمانی هم سابقه طولانی در حوزه مهندسی و تولید خودرو دارد و هم تجربه مدیریت کلان اقتصادی را در کارنامه خود ثبت کرده است.

میر جواد سلیمانی پیش از این رییس هییت مدیره تعاونی اعتبار کارکنان ایران خودرو، عضو غیر موظف هیات مدیره در شرکت نیرو محرکه و همچنین قائم مقامی ایران خودرو را در کارنامه خودرویی خود دارد. در‌کنار آن سلیمانی سالها سابقه مدیرعاملی پتروشیمی امیرکبیر و تبریز را هم در کارنامه خود ثبت کرده است.
حال باید دید این تغییر تا چه میزان می تواند به بهبود شرایط فعلی صنعت خودروسازی به خصوص گروه خودروسازی سایپا کمک کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
لینک منبع

بازدید: 0

لينك كوتاه : http://1tr.ir/XmRJ7

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از