دبیر انجمن برنج: بازار شب عید تامین است

میانگین امتیازات
0 از 5 امتیاز. 0 امتیاز.

[ad_1]

خبرگزاری مهر: دبیر انجمن برنج کشور میزان تولید برنج در سال جاری را حدود ٢ میلیون و ٢۵٠ هزارتن اعلام کرد و گفت: برای تنظیم بازار شب عید نیاز به واردات نداریم و مشکل بازار عدم نظارت است.

جمیل علیزاده شایق میزان تولید برنج در سال جاری را حدود ٢ میلیون و ٢۵٠ هزارتن اعلام کرد و گفت: با توجه به تولید خوبی که داشتیم، واردات چندان پر رونق نبود به طوری که در شش ماه امسال حدود یک میلیون و ١٠٠ هزارتن برنج وارد شد.

وی با بیان اینکه قرار بود دولت به وارد کنندگان برنج ارز ۴٢٠٠ تومانی برای واردات برنج بدهد، افزود: اما این اتفاق رخ نداد در نتیجه واردکنندگان نیز اقدام به واردات نکردند چون واردات با ارز آزاد برای آنان به صرفه نیست.

دبیرانجمن برنج کشور اضافه کرد: بنابراین این مساله نیز به کاهش واردات کمک کرد.

شایق با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده کمک می کند تا برای شب عید مقداری برنج وارد شود، گفت: به اعتقاد ما میزان تولیدی که انجام شده با میزان واردات شش ماهه و وارداتی که قبلا انجام گرفته، برای شب عید کافی است.

وی تصریح کرد:بنابراین نیازی به واردات برنج برای شب عید نیست و انبارها پر است، هم از برنج داخلی و هم از برنج خارجی.

شایق تاکید کرد: تنها مشکلی که ما داریم فقط نظارت است که هیچکس نتوانسته آن را حل کند. متاسفانه بازار بی ناظر است و این مساله نه تنها درباره برنج بلکه درباره همه چیز اتفاق می افتد.

[ad_2]
لینک منبع

بازدیدها: 0

لينك كوتاه : http://1tr.ir/a1Ns3

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از