بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد

میانگین امتیازات
0 از 5 امتیاز. 0 امتیاز.

[ad_1]

خبرگزاری ایسنا: معاون وزیر نیرو گفت: اگرچه محدودیت‌های بسیاری در حوزه آب و برق وجود دارد، اما رقم تعیین شده برای بودجه وزارت نیرو بیانگر آن است که دولت نگاه ویژه‌ای به بخش آب و برق کشور داشته و این مساله می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی باشد.

محسن بختیار در گفت‌وگویی با بیان این‌که دولت علی‌رغم محدودیت‌هایی که دارد، بودجه آب و برق را به نحو احسن تامین کرده است، اظهار کرد: وزارت نیرو از لایحه بودجه ۹۸ و مبلغی که برای این بخش در نظرگرفته شده، رضایت نسبی دارد و امیدواریم که بتوانیم چالش‌ها را پشت سر بگذاریم.

وی با بیان این‌که در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ برای وزارت نیرو و واحدهای زیرمجموعه آن، حدود ۱۰۶ هزار میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است، گفت: برای بودجه سال آینده، اعتبارات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای وزارت نیرو و دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه نسبت به قانون بودجه سال ۱۳۹۷ رشد هفت درصدی داشته و به حدود ۶۰۹۶ میلیارد تومان رسیده است.

معاون وزیر نیرو در امور برنامه‌ریزی و امور اقتصادی اخیرا نیز اعلام کرد: با توجه به اولویت تکمیل پروژه‌ها و طرح‌های اقتصاد مقاومتی، بیش از ۷۳۴ میلیارد تومان اعتبارات وزارت نیرو در فصول آب و آبفا، برای تکمیل این طرح‌ها در سال ۱۳۹۸ توزیع شده و برای تکمیل و بهره‌برداری ۱۷۹ طرح مصوب سفرهای استانی دولت تدبیر و امید در فصول آب و آبفا، بیش از ۲۲۵۸ میلیارد تومان در سال آینده اعتبار اختصاص یافته است.

به گفته وی، در توزیع اعتبارات فصل منابع آب وزارت نیرو در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸، حدود ۱۷ درصد اعتبارات این فصل برای اقدامات نرم‌افزاری شامل تعادل بخشی و جبران تراز منفی آب‌های زیرزمینی، علاج بخشی سفره‌های آبی، مرمت و بازسازی تاسیسات و ساماندهی رودخانه‌ها و سواحل اختصاص یافته است.

[ad_2]
لینک منبع

بازدید: 0

لينك كوتاه : http://1tr.ir/DmFZo

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از