اقتصاد ایران در رتبه ۱۸ دنیا قرار دارد

میانگین امتیازات
0 از 5 امتیاز. 0 امتیاز.

[ad_1]

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام محمدحسین بحرینی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز مشهد در حرم مطهر رضوی گفت: لایه راهبردی اقتصاد متکی به دانش و سنگ بنای پیشرفت‌های بعدی‌ است، اقتصادی که متکی به دانش نباشد، امکان پیشرفت ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از لایه‌های بنیادینی که باعث پیشرفت اقتصادی می‌شود لایه راهبردی‌است، علاوه بر این اقتصاد روساختی دارد که زندگی روزمره مردم، تورم و بیکاری در آن آشکار می‌شود، در لایه راهبردی و زیربنایی اقتصاد فوق تصور دشمن موفق بوده‌ایم اما در لایه روساختی توفیقات چشمگیری نداریم.

وی اظهار کرد: یک ملت برای اینکه بتواند اقتصادش را بسازد باید به لایه راهبردی توجه کند، اقتصادی که مبتنی بر دانش نباشد و تولید علم در آن صورت نگیرد موفق نمی‌شود و یا اگر به موفقیتی رسید، پایدار نیست.

بحرینی بیان‌کرد: امروز ما در حوزه دانش به مرحله‌ای رسیده‌ایم که کسانی که چشم دیدن انقلاب را ندارند مجبور هستند به توانایی ما اعتراف کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: انجمن جهانی اقتصاد کشورهارا در حوزه دانش رتبه‌بندی می‌کند، یکی از شاخص‌هایی ک این انجمن اعلام می‌کند شاخص استم یعنی تعداد فارغ‌التحصیلان یک کشور در حوزه علوم فناوری، مهندسی و ریاضی‌است، امروز به اعتراف دشمن رتبه ما در این شاخص جایگاه پنجم جهان‌ است.

وی ادامه داد: در فناوری نانو ایران ششمین کشور دنیا است، دومین کشور در حوزه سلول‌های بنیادی هستیم، در حوزه فناوری هسته‌ای ایران جایگاه نهم در جهان‌ را در اختیار دارد و عضو سیزدهم باشگاه هسته‌ای است‌.

بحرینی اظهار کرد: ما در لایه راهبردی موفقیم چون مدیریت راهبردی اقتصاد کشور در اختیار مجلس‌ها و دولت‌ها نیست و ولی فقیه آن‌ را مدیریت می‌کند، با همین مدیریت فوق‌العاده رهبری در حوزه راهبردی اقتصادی، امروز در جایگاهی قرار داریم که دشمنان نمی‌توانند باور کنند و به‌همین خاطر با ما دشمنی می‌کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: متاسفانه اوضاع معیشتی سختی که امروز در کشور به‌وجود آمده‌ است و همه ما به این خاطر شرمنده مردم هستیم و باید عذرخواهی کنیم، باعث شده‌ این موفقیت‌ها را نبینیم.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری اظهار کرد: لایه راهبردی اقتصاد سکوی پرش اقتصادها است، همه اقتصادهایی ک به جایی رسیدند سختی ‌هایی تحمل کردند، این زیربناها سکوی پرش ملت به‌سوی آینده است.

بحرینی بیان‌کرد: اگر تورم و بیکاری نبود همه چیز خوب بود اما این دستاوردها را نداشتیم، من به‌عنوان کسی که در حوزه اقتصاد تحصیل کرده‌ است می‌گویم، کشوری که مشکل اقتصادی ندارد باید نگران آینده آن بود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: خیانتی که قبل از انقلاب به ملت ایران شد، بی‌توجهی به لایه راهبردی اقتصاد کشور بود، روبناها را آباد می‌کردند اما از علم خبری نبود، اقتصاد ایران قبل انقلاب در رده بیست و ششم جهان بود اما اکنون هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا است.

وی افزود: در بانک جهانی شاخصی به‌نام توسعه انسانی وجود دارد که نشان می‌دهد کشورها از نظر شاخص‌های توسعه انسانی چه میزان پیشرفت داشته‌اند، میانگین رشد شاخص توسعه انسانی کشور ما در سایه انقلاب ۱۱ برابر میانگین جهانی‌ است.

بحرینی با اشاره به اینکه باید مسؤولان مشکلات روساختی اقتصاد کشور را حل کنند، گفت: مسؤولان باید پرکار باشند و مدیریت جهادی داشته باشند، نباید کشوری که زیرساخت‌های قوی دارد در روبنای آن مردم درگیر فشار باشند.

حجت‌الاسلام بحرینی بیان‌کرد: انقلاب گاهی به‌خاطر مشکلات معیشتی برای خود ما جلوه کمرنگی پیدا می‌کند اما کسانی که لایه راهبردی انقلاب ما را می‌بینند در برابر آن سر تعظیم فرومی‌آورند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در رابطه با انقلاب صحبت‌های فراوانی توسط دوستان و دشمنان بیان شده‌ است، مومنان دوستدار آن هستند و کسانی که با ایمان به خدا میانه‌ای ندارند و مردم را بنده و برده و اسیر می‌خواهند در طبقه دشمنان انقلاب قرار دارند.

وی اظهار کرد: یکی از ترفندهایی که امروز دشمن با شدت دنبال می‌کند این است که در فکر مردان و زنان و جوانان انقلابی و حتی در ذهن مجاهدان و رزمندگان دفاع مقدس، مجموعه‌ای از سوال و تردید و ابهام ایجاد کند.

بحرینی خاطرنشان کرد: امروز انقلاب شما به مرحله‌ای از اقتدار رسیده‌ است که دشمنان انقلاب صریحا اعلام می‌کنند دیگر به فکر براندازی و تغییر نظام نیستند و می‌خواهند با مردم صحبت کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: سخنی که امروز توسط دشمنان مطرح می‌شود، مجموعه‌ای از شبهه و ابهام در خصوص این‌ است که آیا انقلاب ۴۰ ساله اسلامی، انقلاب موفقی‌ است، به اهداف خود رسیده‌ است یا از مسیر و ریل اصلی خود خارج شده‌ است؟

وی اظهار کرد: این سوال قبل از اینکه توسط دشمن مطرح شود باید توسط دوستان انقلاب و خودمان مطرح شود تا ببینیم در چه جاهایی موفق بودیم و کجا کوتاهی کرده و بی‌راهه رفته‌ایم.

بحرینی گفت: امروز خدا را به‌خاطر این انقلاب و آزادی و استقلالی که مدیون خون شهیدان، نفس مسیحایی امام(ره) و راهنمایی مقام معظم رهبری‌ است، شکر می‌کنیم و باید همگی وظیفه خود را در مقابل این انقلاب بدانیم و به آن عمل کنیم.

[ad_2]
لینک منبع

بازدید: 1

لينك كوتاه : http://1tr.ir/uc6MU

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از